Twój organizm daje Ci 5 wczesnych sygnałów, że masz nowotwór piersi. Masz szansę się uratować.

.


.

Rak piersi dotyka wielu kobiet niezależnie od wieku. Każda powinna się regularnie badać i obserwować dosłownie każdego dnia. Nasze ciało daje wcześniej znać, gdy zaczyna dziać się coś złego.

.

.

Według American Cancer Society do końca 2019 zdiagnozowanych zostanie 246,660 nowych przypadków raka piersi, a aż 40,450 z nich będzie miało charakter terminalny.

Wczesne wykrycie raka ogromnie zwiększa szanse na przeżycie. Jeśli rozpoznasz wczesne objawy, możesz uchronić się przed przerażającą przyszłością.

.


.

#1. Zmęczenie

Ciągłe zmęczenie nie jest oczywiście objawem wyłącznie raka piersi. To zmęczenie, którego nie pozbędziesz się przy pomocy odpoczynku czy snu. Takie zmęczenie nie przychodzi też po wysiłku fizycznym. Towarzyszą mu nieprzyjemne dolegliwości, jak ból i depresja. Skąd ono się bierze? Rak zaburza równowagę chemikaliów w ciele.

.

.

.


.

#2. Powracający ból pleców

Występuje w górnej części pleców lub naciska na żebra oraz kręgosłup. Może to również wskazywać na przerzut na kości. Ból pleców i rak piersi rzadko są ze sobą łączone.

Wyświetl ten post na Instagramie.

@ilovegrainshop ratuje życie! 😍 Życie na kilka dni przed terminem porodu na pewno 😉 A jeśli nie życie to zdecydowanie ułatwia przetrwać przepowiadające bóle porodowe, w moim przypadku kumulujące się w odcinku lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa… Odczucie znane pewnie wielu z Was – bo zwykle boli nas podbrzusze lub właśnie krzyżowy odcinek kręgosłupa podczas bólów menstruacyjnych. Oprócz okładów na oczy/zatoki z soli himalajskiej, woreczków zapachowych, stosujemy w domu #termofor z pestek wiśni od #ilovegrain już od jakiegoś czasu na różne dolegliwości, ale w tym tygodniu ja i pestki wiśni jesteśmy nierozłączne 😊 I na bank jadą ze mną do szpitala! 🤰🚼🏥 Wystarczy podgrzać termofor w piekarniku lub mikrofali zgodnie z instrukcją, a ulga przychodzi natychmiast! Nie dość, że zapach jest obłędny – podgrzane pestki pachną jak świeże pieczywo i chciałoby się je schrupać 🤩 to i ciepło przez nie oddawane jest dużo przyjemniejsze niż z innych syntetycznych termoforów. Polecam gorrrrrąco 😊 nie tylko w ciąży i nie tylko kobietom. #pestkiwiśni #bólpleców #bóleporodowe #łagodzeniebólu #naturalnesposoby #poród #poródnaturalny #narodziny #planporodu #będęmamą #momtobe #painrelief #ból #lędźwia #położnictwo #holisticmama #ulga #porodówka #rodzew2019 #rodzew2018 #joga #yoga #pozycjadziecka #woczekiwaniunadziecko #tattoo #tattoogirls #wciąży #dobrebopolskie

Post udostępniony przez 𝕄𝕒𝕘𝕕𝕒 • 𝕄𝕚𝕟𝕕𝕗𝕦𝕝 𝕄𝕒𝕞𝕒 (@instawioska)

.


.

#3. Nowy pieprzyk lub zmiany na już istniejącym

Na pewno kojarzy Ci się to z rakiem skóry. Owszem, jednak takie zmiany mogą wskazywać na raka piersi. Przeprowadzono badanie, w którym wzięło udział 89 902 kobiet w wieku od 40 do 65 lat, których dokumentacja medyczna była dokładnie prowadzone przez 18 lat. Na początku badania udokumentowano liczbę pieprzyków u każdej z nich.

Aż 5956 kobiet podczas badania dostało informację, że mają raka piersi

Co więcej, w badaniu wyszło, że mają one więcej pieprzyków.

#4. Zmiany hormonalne

Rak piersi wywołuje zmiany w gospodarce hormonalnej. To powoduje wysychanie cewki moczowej i w efekcie problemy z nietrzymaniem moczu. Jeżeli coś takiego przytrafiło Ci się, koniecznie udaj się do lekarza.

.

.

.


.

#5. Chrypka lub kaszel, które nie przechodzą

Jeśli rak piersi nie zostanie odpowiednio szybko wykryty i nastąpi przerzut na płuca, mogą pojawić się kaszel lub chrypa, które nie będą chciały ustąpić. Według statystyk, rak sutka daje przerzuty do płuc aż u 60 – 70% pacjentów.

.

.

Wszystkie te sygnały są bardzo często niegroźne i przez to je ignorujemy. Warto to zmienić. Zastanówcie się nad tym i przyglądajcie sobie częściej i dokładniej. Nie zapominajcie o regularnych badaniach!

.


.